Je nám líto, poslední volný apartmán byl v tomto termínu již rezervován.

Prohlídky zámku Račice

Račický zámek je po staletí impozantní dominantou Vyškovska. Jeho prostory ale nebyly veřejnosti nikdy přístupné. Kdo v zámku nepracoval či nestudoval, mohl pouze tušit, jak vypadají jeho interiéry.

Na letošní léto jsme vedle možnosti ubytování přímo na zámku připravili další novinku, kterou jistě uvítají návštěvníci nejen z Vyškovska, ale i turisté ze vzdálených končin.

Po dobu letních prázdnin od 4. července do konce září jsme na zámku připravili prohlídkový okruh pro veřejnost. Vhledem k tomu, že v zámku se od roku 1938 postupně vystřídali jako uživatelé Generální štáb Československé armády, OP Prostějov a základní škola, odborné učiliště a dětský domov, nečekejte muzejní výstavu obrazů a mobiliáře jako na státních zámcích.

Můžete se ale těšit na směsici starého a nového se všemi klady a zápory, které přineslo užívání zámku v uplynulých devíti dekádách. Ukážeme Vám, jak to vypadá v tradičních prostorách historické kulturní památky, když se na nich podepíší netradiční způsoby jejího využití ve 20. a 21. století.

 
Časy prohlídek

Sobota a neděle:               od 10 do 17 hodin

Prodej vstupenek na prohlídkový okruh je ve výdejním okně občerstvení na 3. nádvoří zámku.

Ceník vstupného:

Základní vstupné 130 Kč
Děti do 6 let zdarma
Děti a studenti 6 – 18 let 60 Kč
Senioři od 65 let 60 Kč

Ceny jsou uvedeny včetně 15% DPH.